• KOMUNIKAT

  KOMUNIKAT W SPRAWIE ODTWORZENIA CHODNIKÓW 
  NA ODCINKU OD SKALITEGO DO UL. UZDROWISKOWEJ

  Informujemy, że w tym tygodniu odbyło się spotkanie przedstawicieli Miasta Szczyrk i Zarządu Dróg Wojewódzkich. Rozmowy dotyczyły zakończenia remontu chodników wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 942 na odcinku od granicy miasta do ul. Uzdrowiskowej.

  Zdaniem obu stron nie ma najmniejszych możliwości, aby prace odtworzeniowe mogły być ukończone przed nadchodzącą zimą. Już teraz odnotowujemy pierwsze opady śniegu. W związku z taką sytuacją ZDW zobowiązał się, że od poniedziałku 28 listopada br. pozostawione kostki chodnikowe będą wywożone i składowane w ustalonym miejscu na terenie naszego miasta. Pozostające wykopy będą zasypane łupkiem. Dzięki temu rozwiązaniu będzie można zimą odśnieżać chodniki i parkować na nich zgodnie z dotychczasowymi możliwościami. Prace powinny być zakończone po sezonie zimowym.

  Samorząd Miasta Szczyrk oczekuje równocześnie zajęcia stanowiska przez ZDW i wykonawcę w sprawie przebudowy drugiego odcinka drogi wojewódzkiej – od ul. Uzdrowiskowej do ul. Olimpijskiej. W pewnych miejscach zbyt wysoko osadzono nowe krawężniki. Spowodować to może, że woda z chodników będzie spływać w kierunku prywatnych posesji.

   

   

                                                                                     Burmistrz Miasta Szczyrk

                                                                                                 Antoni Byrdy

   

  zobacz więcej