2014-10-16

dzieci podczas zabawy na rynku

Kochasz dzieci – nie pal śmieci!

pod takim hasłem w dniu 15 października 2014 r. na Placu św. Jakuba w Szczyrku odbył się happening ekologiczny, mający na celu w barwny i ciekawy sposób przedstawić szkodliwe konsekwencje palenia śmieci i zachęcić do prawidłowego postępowania z odpadami.

Happening skierowany był do najmłodszych mieszkańców naszego miasta – uczniów szczyrkowskich szkół podstawowych i przedszkola, które wraz z nauczycielami licznie przybyły na Plac św. Jakuba.

W pierwszej części happeningu dzieci zostały zaproszone do udziału w grach i zabawach edukacyjnych dotyczących właściwej gospodarki odpadami oraz problemu spalania śmieci w piecach domowych, m. in. ekologiczne puzzle 5x5 m, zielone kino, Eko Memory, Ośmiokąt edukacyjny, Cenne Elektrośmieci.

Kolejną atrakcją czekającą na dzieci było Mobilne Centrum Edukacji Ekologicznej – bus z wiatrakami i modułami fotowoltaicznymi, do którego można było wejść i zagrać w eko gry na zainstalowanych wewnątrz komputerach zasilanych energią odnawialną.

Następnie wszystkie dzieci zabrały się wokół „kuli ziemskiej” i głośno zachęcały animatora odgrywającego rolę czarnego charakteru, do prawidłowej segregacji odpadów i rezygnacji ze spalania ich w piecach. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe torby i gadżety ekologiczne.

Dziękujemy animatorom z Fundacji Ekologicznej ARKA za przeprowadzenie happeningu, dyrektorom szkół oraz nauczycielom, a także restauracji „Stary Młyn” za poczęstowanie dzieci napojami i gorącą herbatą.

wojewódzki fundusz ochrony środowiska

Dofinansowano ze środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach

Podmiot odpowiedzialny:
Urząd Miasta Szczyrk
Wytworzył:
Justyna Serowik - Podinspektor
Opublikował:
administrator
Dokument z dnia:
2014-10-16
Publikacja w dniu:
2014-10-16
Opis zmiany:
b/d