2020-05-21

Komunikat dotyczący możliwości wznowienia działalności Szkół Podstawowych i Przedszkola Publicznego w Szczyrku

W związku z możliwością  realizacji zajęć opiekuńczo - wychowawczych w szkołach podstawowych w klasach I-III od dnia 25 maja br. uprzejmie informujemy, iż z uwagi na nadal wysokie zagrożenie koronawirusem zwłaszcza w naszym regionie, dużym przemieszczaniem się turystów w Szczyrku oraz znikomym przestrzeganiem przez nich zasad bezpieczeństwa zdrowotnego głównie brakiem maseczek higienicznych, w trosce o zdrowie naszych uczniów i mieszkańców, Przedszkole Publiczne, Szkoła Podstawowa nr 1 i Szkoła Podstawowa nr 2 w Szczyrku zostają nadal zamknięte do dnia 7 czerwca 2020r. Pragniemy także poinformować, że placówki oświatowe na terenie miasta Szczyrk w dalszym ciągu prowadzą edukację zdalną.

Jednocześnie pragniemy przeprosić wszystkich rodziców dzieci uczęszczających do naszego przedszkola i szkół podstawowych za wszystkie uniedogodnienia i trudności związane z zamknięciem placówek oświatowych.

O podjętych dalszych decyzjach dotyczących możliwości otwarcia placówek oświatowych będziemy Państwa na bieżąco informować.

Burmistrz Miasta Szczyrk

Antoni Byrdy