2018-09-19

25 sierpnia 2018 r. na terenie Amfiteatru Skalite przy okazji imprezy „Szczyrk latem wita kwiatem” odbył się happening ekologiczny połączony z akcją „Drzewko za surowce”.

Ideą przyświecającą całemu wydarzeniu było zwiększanie świadomości dotyczącej korzyści płynących zarówno z segregacji surowców wtórnych jak i ograniczania niskiej emisji.

Na uczestników czekały stoiska z grami plenerowymi i warsztatami ekologicznymi nt. ograniczenia niskiej emisji, kino rowerowe oraz gra ekomemory. Natomiast w ramach akcji „Drzewko za surowce” do rozdysponowania przygotowano 500 drzewek oraz 300 sadzonek krzewów i kwiatów. W zamian za każde przyniesione 10 kg makulatury albo 20 puszek, butelek PET czy butelek szklanych każdy mógł otrzymać sadzonkę drzewa, krzewu lub kwiatu.

Całe wydarzenie poprowadziła Fundacja Ekologiczna ARKA. Partnerami akcji były Lasy Państwowe, które przekazały sadzonki drzew oraz Szczyrk Mountain Resort i Centralny Ośrodek Sportu w Szczyrku, którzy ufundowali sadzonki kwiatów.

Była to pierwsza tego rodzaju akcja zorganizowana w Szczyrku. Spotkała się ona z bardzo dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców jaki i osób odwiedzających Szczyrk. W sumie w ramach akcji rozdano ponad pół tysiąca sadzonek. Zebrano łącznie blisko półtorej tony surowców wtórnych, w tym: 280 kg szkła, 55 kg puszek aluminiowych, 150 kg butelek PET oraz 1010 kg makulatury.

Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację oraz mieszkańcom serdecznie dziękujemy za udział w happeningu. Liczymy, że w kolejnych latach uda się kontynuować akcję „Drzewko za surowiec”, oraz że spotka się ona z równie dużym zainteresowaniem.

 

Podmiot odpowiedzialny:
Urząd Miasta Szczyrk
Wytworzył:
b/d
Opublikował:
Magdalena Ślazyk
Dokument z dnia:
2018-09-19
Publikacja w dniu:
2018-09-19
Opis zmiany:
b/d